Dla organizacji

Dla organizacji

Dla organizacji

Organizacje pozarządowe pełnią bardzo ważną rolę. Łatają dziury w systemie, angażują się tam, gdzie państwo zawodzi, budują społeczeństwo obywatelskie i wspierają nas w trudnych sytuacjach. 

Czasami, w pogoni za zrealizowaniem kolejnego projektu, za wsparciem kolejnej osoby, czy za zdobyciem środków na dalsze działania, ciężko jest pamiętać o budowaniu zespołu, odpowiedniej komunikacji lub refleksji nad tym, jaką realną zmianę mają nasze działania. Jednak, jeżeli chcemy, żeby nasze NGO rozwijało się w zrównoważony sposób, warto czasami się zatrzymać i zadbać o nasz team. 

Poniżej znajdziesz ofertę, którą Alleverse – korzystając z doświadczenia pracy w organizacjach pozarządowych – przygotowało dla Twojego NGO. Twoją organizację możemy wesprzeć na dwa sposoby:

➡️Wsparcie działań edukacyjnych Twojej organizacji – jeżeli Twoje NGO organizuje warsztaty, szkolenia, treningi, wymiany międzynarodowe dla osób z zewnątrz, realizuje projekty, których elementem jest edukacja pozaformalna – bardzo chętnie je poprowadzimy. Poniżej znajdziesz zakresy tematyczne, w jakich możemy wesprzeć Twoją organizację.

➡️Wsparcie zespołu oraz procesów w Twojej organizacji – jeżeli czujesz, że chcesz popracować ze swoją załogą nad komunikacją, teambuildingiem, zmierzeniem efektywności Waszych działań lub przygotowaniem nowej strategii, to już biegnę na pomoc! Zorganizujemy dla Twojego zespołu odpowiednie warsztaty, gdzie skupimy się na danym wyzwaniu.

Wszystkie poniżej opisane warsztaty są dostosowywane indywidualnie do potrzeb Twojej organizacji, mogą być przeprowadzone po polsku lub po angielsku. Możliwe jest zorganizowanie także cyklicznych szkoleń. Warsztaty prowadzimy dla różnych grup wiekowych. 

Wsparcie działań edukacyjnych Twojego NGO
Edukacja antydyskryminacyjna

Edukacja antydyskryminacyjna ma na celu zrozumienie zjawiska powstawania dyskryminacji, a także tego, jak jej przeciwdziałać.

Jeżeli Twoja organizacja prowadzi działania antydyskryminacyjne i chce zorganizować działania edukacyjne w tym obszarze – chętnie Was w tym wesprzemy! 

Podczas takich warsztatów, zrozumiemy, jak powstają stereotypy, uprzedzenia oraz dyskryminacja. Omówimy różne rodzaje dyskryminacji – ze względu na kolor skóry, pochodzenie, religię, płeć, orientację seksualną itp. Możemy także skupić się na tym rodzaju dyskryminacji, który jest dla grupy w tym momencie najważniejszy.

W trakcie zajęć, pochylimy się także nad tym, jakie konsekwencje niesie za sobą dyskryminowanie innych osób oraz, jak przeciwdziałać temu zjawisku.

Warsztaty pomogą rozwinąć takie kompetencje, jak empatia, wrażliwość oraz krytyczne myślenie.

Edukacja na rzecz różnorodności kulturowej i integracji

Jeżeli Twoja organizacja pracuje z migrantami/migrantkami lub uchodźcami/uchodźczyniami, zajmuje się wielokulturowością i integracją migrantów/migrantek – bardzo chętnie wesprzemy Twoje działania edukacyjne. 

Pomożemy Ci stworzyć scenariusze warsztatów/wydarzeń integracyjnych dla migrantów/migrantek społeczności lokalnej lub przeprowadzimy zajęcia w obszarze integracji i różnorodności kulturowej, które organizujesz w ramach swoich projektów. 

Edukacja na rzecz równości płci

Edukacja na rzecz równości płci przyczynia się do zmniejszenia zjawiska dyskryminacji ze względu na płeć oraz jest jednym z niewielu skutecznych narzędzi przeciwdziałania przemocy domowej, przemocy ze względu na płeć oraz przemocy seksualnej. 

Jeżeli Twoja organizacja zajmuje się empowermentem (wzmacnieniem) dziewczynek i kobiet lub działa na rzecz równości płci, chętnie poprowadzimy Twoje działania edukacyjne

W ramach zajęć z edukacji na rzecz równości płci, zajmujemy się m. in. następującymi obszarami: 

  • przepracowanie stereotypów na temat płci oraz ról płciowych narzucanych nam przez kulturę,
  • wprowadzanie pojęć mikroagresji oraz mikronierówności, które są bardzo częstym zjawiskiem uderzającym w kobiet w miejscach pracy i w szkołach,
  • wypracowanie rozwiązań wobec dyskryminacji ze względu na płeć oraz wzmacniania kobiet,
  • przedstawianie pozytywnych kobiecych wzorców i autorytetów ze świata nauki, polityki, sztuki, technologii, o których rzadko się wspomina;
Pomożemy Ci stworzyć odpowiednie scenariusze zajęć i poprowadzimy z Twoją organizacją szkolenia, dotyczące tej tematyki. 
Wymiany młodzieżowe/Działania międzynarodowe

Twoja organizacja zajmuje się działaniami międzynarodowymi lub organizuje wymiany młodzieżowe? Pomożemy Ci w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu takich działań. 

Wsparcie zespołu oraz procesów w Twoim NGO
Mierzenie i skalowanie impactu

Impact to słowo, które pochodzi z języka angielskiego – na polski można przetłumaczyć, je jako “wpływ”. A skalowanie? Wywodzi się od scale i oznacza rozwój/wzrost, ale z użyciem takich samych zasobów. 

W praktyce mierzenie i skalowanie impactu jest bardzo ważne dla organizacji, których misją jest wprowadzenie społecznej zmiany. Oznacza to po prostu:

  • zdefiniowanie tego, jaką zmianę w społeczeństwie powodują działania Twojej organizacji
  • zmierzenie tej zmiany – sprawdzenie, w czym ona się faktycznie objawia; to np. liczba osób, które dzięki Twoim działaniom uzyskały dostęp do internetu lub zdobyły wiedzę na temat legalnego zatrudnienia w Polsce, 
  • wypracowanie systemu i narzędzi, które pozwolą, żeby ta zmiana zachodziła w większym zakresie przy takich samych zasobach Twojej organizacji – np. liczba osób, które uzyskają dostęp do internetu zwiększy się, ale Ty nie wydasz na to większej ilości pieniędzy. 

Jeżeli interesuje Cię to, w jaki sposób możesz tę wiedzę wdrożyć do swojej organizacji, przeprowadzimy dla Twojego zespołu warsztat, podczas którego wspólnie zdefiniujemy Wasz impact, zmierzymy go i stworzymy realne sposoby na jego skalowanie. Dzięki temu Twoja organizacja ma szansę rozwijać się w zrównoważony sposób, działać bardziej efektywnie i wesprzeć więcej osób. 

Komunikacja i budowanie zespołu

Nie od dziś wiadomo, że zespół, który dobrze funkcjonuje – to zgrany zespół. Praca nad różnymi projektami i codziennymi wyzwaniami, wymaga współdziałania i komunikacji między wszystkimi, którzy działają w danej organizacji – zarówno pracowniczkami i pracownikami, jak i wolontariuszkami i wolontariuszami. 

Zgrany zespół w organizacji sprawia, że nasze NGO rozwija się w bardziej zrównoważony sposób, konflikty i problemy rozwiązywane są na bieżąco, wszyscy komunikują się ze sobą nawzajem i znajdują sposoby, żeby ze sobą współpracować. Jednak, aby doprowadzić do takiego stanu rzeczy, trzeba sporo ćwiczyć, bo te umiejętności same się w teamie nie pojawią 😉

Warsztaty z komunikacji i budowania zespołu składają się z wielu ćwiczeń, które uczestnicy i uczestniczki wykonują w mniejszych, a później większych grupach. Po przebytych doświadczeniach, dyskutują i wyciągają wnioski, które często dotyczą tego, co należy poprawić w ich komunikacji lub współpracy. Podczas zajęć, Twój team definiuje pojęcie “zgranego zespołu” w kontekście Twojej firmy. 

Zajęcia budują grupę, są niezwykle angażujące oraz aktywne ruchowo i spowodują śmiech, są idealne do zorganizowana na świeżym powietrzu. Mogą być przeprowadzone dla zespołów, które dopiero zaczynają ze sobą pracować lub znają się od dawna. 

Po przebytym warsztacie, Twój zespół rozwinie takie kompetencje, jak komunikacja, praca w zespole, kreatywność, radzenie sobie z konfliktami i sytuacjami kryzysowymi. 

Warsztaty szyte na miarę!

Nie znalazłaś/znalazłeś na tej stronie takiej oferty warsztatu, który przydałby się w Twojej firmie? Potrzebujesz przepracowania innych tematów? Serdecznie zapraszamy Ciebie do kontaktu z nami. Zastanowimy się, w jaki inny sposób możemy wesprzeć Twoją organizację

Napisz do nas!

Napisz do nas!

W jaki sposób możemy współpracować?
Napisz do nas, jakimi zajęciami jesteś zainteresowana/y. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub napisz na kontakt@alleverse.com. Pisząc do nas wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Więcej informacji w Polityce prywatności.