Witaj w Alleverse!

Witaj w Alleverse!

Miło Cię widzieć!
Cześć! Nazywam się Aleksandra Jarocka (ale możesz mi mówić Ale lub Ola) 👋

Od 2016 roku zajmuję się edukacją pozaformalną jako trenerka, edukatorka i facylitatorka młodzieżowa. Przez ostatnie kilka lat pracowałam również w różnych organizacjach pozarządowych, zajmując się przeciwdziałaniem dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, integracją społeczną migrantów i migrantek oraz edukacją na rzecz antydyskryminacji i różnorodności kulturowej. Wymiany młodzieżowe, treningi i warsztaty prowadziłam (i nadal prowadzę!) w Polsce, Niemczech oraz Brazylii.

Wzbogacona różnymi doświadczeniami, założyłam Alleverse – czyli Twoje miejsce edukacji pozaformalnej. Alleverse wychodzi z założenia, że edukacja może być bardzo wzmacniająca oraz, że każdy może (i powinien!) uczyć się przez całe życie.

O jaką edukację chodzi?

O jaką edukację chodzi?

Podczas kilkuletniej pracy z dziećmi i młodzieżą, różnymi społecznościami, szkołami oraz grupami, na co dzień doświadczającymi dyskryminacji i wykluczenia, nauczyłam się, że nie pozbędziemy się problemu, jeżeli nie dotrzemy do jego źródła.

Edukacja pozaformalna pozwala na kształcenie tzw. umiejętności miękkich, m.in. wrażliwości, komunikacji, współpracy grupowej, zaangażowania i włączenia w proces każdego bez względu na stopień sprawności. Edukacja pozaformalna stwarza pole do rozmowy, kształtuje postawy otwartości i wrażliwości, zachęca do krytycznego myślenia i poczucia sprawczości.

Dzięki metodom edukacji pozaformalnej, możliwe jest stworzenie takiego środowiska, w którym szybciej i bardziej efektywnie nauczysz się tego, na czym Ci zależy i odpowiesz na wyzwania, z którymi zmagasz się w swojej szkole, organizacji czy firmie. Dodatkowo, uczysz się przez doświadczenie – więc koniec z nudnymi prezentacjami czy siedzeniem “w szkolnej ławce”. To Ty masz wpływ na to, jak przebiega proces nauki oraz uczysz się na podstawie refleksji i wniosków, które wyciągasz w trakcie trwania warsztatu. Do naszej pracy angażujemy osoby doświadczone, które zajmują się różnymi obszarami edukacyjnymi. 

Jak działa Alleverse?

Jak działa Alleverse?

Współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami
Razem ze świetnymi NGOsami pracujemy nad projektami edukacyjnymi,  które są dostępne dla różnych grup osób i dotyczą przeróżnych tematów. Prowadzimy wymiany młodzieżowe oraz warsztaty. Możemy też pracować z zespołem Twojej organizacji przy takich wyzwaniach jak komunikacja, budowanie i integracja zespołu oraz wiele innych.

Warsztaty i treningi w Twojej firmie
Zorganizujemy i poprowadzimy treningi z zakresu budowania i integracji zespołu, komunikacji, współpracy grupowej, inkluzywności, dostępności, przeciwdziałania dyskryminacji i wiele innych. 

Warsztaty i szkolenia dla szkół
Prowadzimy warsztaty dla Twoich uczniów i uczennic oraz organizujemy i prowadzimy szkolenia dla kadry pedagogicznej 

Otwarta oferta warsztatów
Organizujemy także wydarzenia otwarte lub takie, na które obowiązują zapisy. Zapraszamy na wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Więcej edukacji, która ma moc zmiany?

Więcej edukacji, która ma moc zmiany?

Otrzymuj informacje o warsztatach i wydarzeniach