Nie przegap!

Nie przegap!

Zostaw swojego maila, a dostaniesz powiadomienie o live na 30 minut przez jego rozpoczęciem
Zostawiając swojego maila zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Zapraszamy na wydarzenie online!

Zapraszamy na wydarzenie online!

EDUreakcJA - jak to jest z dyskryminacją na uniwersytetach?
Według danych Rzecznika Praw Obywatelskich z 2018 roku, ponad 40% osób studiujących doświadczyło jakiejś formy molestowania od momentu rozpoczęcia studiów. Raport podaje, że wśród form molestowania znajdują się niestosowne komentarze na temat ubioru, wyglądu, groźby, lekceważenie, obrażanie, a także dyskryminacja w postaci utrudnienia zaliczenia przedmiotu. 
 
W ramach projektu finansowanego ze środków Kowadło 2.0, mamy ogromną przyjemność pracować z Kołem Naukowym Edukacji Równościowej Emancypacja z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Już niedługo, osoby studiujące na poznańskich uczelniach będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach antydyskryminacyjnych. Dlatego korzystamy z okazji, by porozmawiać ze studentkami i absolwentkami UAM oraz członkiniami Koła Emancypacja o tym, jak to jest z tym nierównym traktowaniem.
– Czemu poniżające i pogardliwe zachowanie jest od lat akceptowane na polskich uczelniach?
– Czy da się zmienić obecny stan rzeczy?
– Kogo najczęściej dotyka dyskryminacja na uczelni?
 
📆 Nie przegap! Spotykamy się w czwartek, 6 maja o godz. 19.00. Aby zapisać się na live’a, koniecznie zostawcie nam swojego maila lub polubcie naszą stronę na Facebooku, aby otrzymać powiadomienie! 
 
W rozmowie uczestniczyć będą:
– Magdalena Antolczyk
– Joanna Kuczora
 
Zapisujcie tę datę w kalendarzu, zapraszajcie swoich znajomych, oczekujcie z niecierpliwością naszego live – będzie warto!