Czy wiesz, że kwiecień jest światowym o spektrum autyzmu?

Właśnie dlatego, Alleverse we współpracy z Fundacją Aktywnych FURIA organizuje bezpłatne warsztaty przeznaczone dla osób, które są zainteresowane tematyką spektrum autyzmu lub posiadają osoby w spektrum w swoim otoczeniu (np. w pracy). 

Szczególnie zapraszamy na warsztaty osoby początkujące w temacie, ponieważ zajęcia będą dotyczyły podstawowych kwestii. 

Jaki jest

  • Co to jest spektrum autyzmu?
  • Na czym polega “bycie” w spektrum?
  • Fakty i mity dotyczące osób w spektrum 
  • Z jaką dyskryminacją spotykają się osoby w spektrum autyzmu?

odbędą się warsztaty?

Warsztaty odbędą się online na platformie Zoom w dniu 15 kwietnia o godz. 17.00 i potrwają do 19.30. 

Będziemy pracować aktywnymi metodami, oprócz prezentacji pojawią się ćwiczenia interaktywne oraz dyskusje. Warsztat jest bezpłatny, liczba miejsca ograniczona! Maksymalna liczba osób uczestniczących to 12, dlatego nie czekaj ze zgłoszeniem. Wasze formularze przyjmujemy do 13 kwietnia, 23:59. Warsztaty są bezpłatne!

Dziękujemy za wszystkie zapisy! Zamykamy listę – mamy komplet osób uczestniczących.

Poznaj

foto aktualne Werka

Weronika Janiak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz politologii. Redaktorka portalu „Niebieska-Fala” – serwisu informacyjnego Fundacji Aktywnych FURIA od kwietnia 2016 roku, innowatorka społeczna. Współprowadząca wyjazdowe warsztaty dla rodziców. Konsultant merytoryczny w poznańskim Centrum Wspierania Relacji, prelegentka na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach poświęconych różnym zagadnieniom związanym ze spektrum autyzmu, szczególnie – podmiotowości osoby ze spektrum, motywacji w spektrum autyzmu, różnic poznawczych u osób neurotypowych i autystycznych. Współautorka książki o spektrum autyzmu w procesie wydania w Wydawnictwie Natuli. Współpracuje z Alleverse jako edukatorka i redaktorka.